W ostatnim czasie szczególnie dobrze znana jest nam prorodzinna polityka państwa. Dąży się do tego, aby maluchów w Polsce było coraz więcej, bo to w końcu oni są nasza przyszłością! Jest to również doskonała okazja, aby ze swoimi produktami podbić serca matek i ojców, którzy przecież według statystyk podawanych przez różne agencje, stale się bogacą. Jak radzi sobie rękodzieło w segmencie rodzin z małymi dziećmi?

Opaski, spinki, wianki…

Każda mama pragnie, by jej dziecko było wyjątkowe i nosiło jedyne w swoim rodzaju akcesoria. Rękodzielnicy zajmujący się wyrobem spinek i opasek dla małych dzieci doskonale o tym wiedzą. W sklepach matki mają do wyboru wątpliwej jakości dodatki dla swoich córek, przez co coraz częściej poszukują unikatowych artykułów w Internecie. Tam też kwitnie handel produktami hand made dla dzieci, a artyści zajmujący się ich wykonywaniem nie narzekają na brak zamówień. Za jedną opaskę z kokardą, której koszt wytworzenia wynosi około 3zł (w zależności od rodzaju używanych materiałów) można dostać nawet 15zł! Wszystko zależy od jakości wykonania i wyobraźni, jaką włożyliśmy w wykonanie projektu.

Ubranka dla każdego dziecka

Także krawcowe, które podejmują się szycia ubranek dla dzieci, świetnie sobie radzą. Startując w tym segmencie ma się nie lada konkurencję, jednak odrobina uporu, a także wyobraźni pozwala tworzyć krawcowym wyjątkowe ubranka, które z chęcią nabywane są przez mamy maluszków. Często decydują się one także na szycie wyposażenia do łóżeczek, kołysek i wózków, co również stanowi dochodowe zajęcie. Należy pamiętać, że rynek rodzin z dziećmi jest stale nienasycony, stąd rękodzielnicy ciągle mogą odnaleźć na nim swoje miejsce i stworzyć prawdziwie dochodowy biznes!